КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
"ПЕРСПЕКТИВА"
MEREFYANSK CITY COUNCIL OF KHARKIV REGION
STAFF OF THE EDUCATIONAL INSTITUTION
Ryzhkova Tamara Stepanovna
Ukrainian language, literature
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Sokolovskaya Victoria Vladlenovna
Russian language, foreign literature, specialty of the highest category, teacher-methodologist
Eroshina Oksana Anatoliyivna
Ukrainian language and literature; Foreign language (English
specialty of the highest category, senior teacher
Buynova Yaroslava Vladimirovna
Foreign language (English);
specialty of the highest category,
Beznosko Elena Valerievna
History of Ukraine, world history; Civil education;
Fundamentals of jurisprudence
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Buynov Ruslan Vladislavovich
physical education teacher,
b / c
Alarm clock Natalia Ivanivna
Health Basics;
Biology
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Buryakivska Natalia Oleksandrivna
Mathematics; Informatics
specialty of the highest category
Busygina Halyna Viktorivna
Russian language, foreign literature; Ukrainian language and Ukrainian literature
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Voloshin Marina Nikolaevna
Physical Education
b / c
Daragan Kateryna Volodymyrivna
Mathematics;
Informatics;
specialist II qualification categories
Daragan Alexander Leonidovich
Physical Education
specialty of the first qualification categories
Жупійов Микита Сергійович
Асистент учителя
б/к
Dyadchenko Alexander Yurievich
Teacher's assistant
specialist
Dyachenko Lena Adilovna
Mathematics; Physics, physics and astronomy
specialist and qualification categories
Yermakova Olena Petrovna
Natural science; Biology, biology and ecology;
specialty of the highest category
Yekhalkina Anna Alexandrovna
Teacher's assistant
b / c
Zhupiova Marina Egorivna
Physical Education
specialty of the highest category,
Methodist teacher
Hare Valentina Vasilevna
primary school teacher,
specialty of the first qualification categories
Kislinska Oksana Viktorivna
primary school teacher,
specialty of the first qualification categories
Kopanytska Yana Volodymyrivna
Ukrainian language, literature
specialty of the highest category, senior teacher
Kotlyar Zhanna Vasylivna
primary school teacher
specialty of the highest category
Kuklenko Olena Serhiivna
Russian.
Integrated course "Literature",
Ukrainian language and literature;
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Kutsenko Natalia Ivanovna
primary school teacher
specialty of the highest category
November Marina Anatoliyivna
Work training;
technology
specialist II qualification categories
Martynenko Marina Nikolaevna
primary school teacher,
specialty of the first qualification categories
Mezentseva Natalia Vladimirovna
Ukrainian language, literature
specialist II qualification categories
Melnik Victoria Alexandrovna
Foreign language (English)
specialist II qualification categories
Nadberezhna Victoria Tadeushivna
primary school teacher,
specialty II qualifying categories
Nazarenko Irina Alexandrovna
primary school teacher,
specialist II qualification categories
Naumenko Vita Yuriyivna
primary school teacher
specialty of the highest category
Podlesna Olga Mykolayivna
Biology;
geography
specialty of the highest category,
Methodist teacher
Pokotylova Galina Vladimirovna
geography
specialty of the highest category,
senior teacher
Proshlyakov Dmitry Alexandrovich
Foreign language (English)
specialty and qualification categories
Radionova Marina Vladimirovna
Ukrainian language and literature;
Foreign language (English)
specialty II qualifying categories
Romanenko Lyudmila Yevgenivna
Ukrainian language, literature
specialty of the highest category, senior teacher
Sas Natalia Mykhaylivna
primary school teacher,
specialty of the first qualification categories
Sidorenko Sergey Vladimirovich
Fine Arts;
Work training
specialty of the first qualification categories
Sokolets Halyna Oleksandrivna
Russian language, literature,
integrated course "Literature".
specialty of the highest category, senior teacher
Sotnikova Tetyana Yevhenivna
Mathematics;
Informatics
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Sagittarius Elena Anatoliyivna
Mathematics;
Informatics
specialty of the first qualification categories
Tereshchenko Olena Leonidivna
History of Ukraine, world history;
Kharkiv Studies;
Fundamentals of jurisprudence
specialty of the highest category, teacher-methodologist
Fedorchenko Valentina Nikolaevna
Physics and astronomy
specialty II qualification categories
Kalashnikov Alexander Nikolaevich
Chemistry
specialist
Chumak Olena Oleksandrivna
Assistant the teacher
Yaskulko Mykola Kostiantynovych
Musical art
specialty of the highest category,
Methodist teacher
Sotnikov Marina Sergeevna
Teacher's assistant
b / c
Gurina Karina Vladimirovna
Speech therapist teacher