top of page

PISA – Програма міжнародного оцінювання учнів (Programm for International Student Assessment)


PISA – це найбільше міжнародне дослідження знань учнів, яке проводиться один раз у три роки. Результати PISA показують, якими знаннями і вміннями володіють молоді люди по всьому світі.

У квітні-травні 2020 року Україна мала взяти участь у пілотному етапі PISA-2021. Однак через пандемію COVID-19 терміни проведення дослідження було перенесено, а назву поточного циклу змінено на PISA-2022.

Відповідно до рішення Колегії Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2020 року №9/1-20 «Про особливості проведення та деякі результати міжнародного дослідження якості освіти PISA і загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти» пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA заплановано на квітень-травень 2021 року. (З рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України можна ознайомитися за посиланням https://bitly.su/N5fXZH).

Відповідно до наказу Міністерства науки і освіти України від 28.01.2021 № 116 «Про деякі питання підготовки та проведення у 2021 році пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 та внесення змін до наказу Міністерства науки і освіти України від 13 березня 2020 року № 400» з 5 квітня до 16 травня 2021 року в закладах освіти України буде проведено пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 (Ознайомитися з наказом можна за посиланням https://bit.ly/3a3Hzpr).

У межах підготовки до пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 у закладах освіти Харківської області Центр моніторингу якості освіти КВНЗ «ХАНО» проводить роботу із залученими до проведення дослідження «Організаційні аспекти проведення пілотного етапу PISA-2022 у закладах освіти Харківської області».

Згідно з листом Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» від 12.12.2019 № 1248 «Про проведення регіональних моніторингових досліджень якості освіти в ІІ півріччі 2019/2020 н. р.»,

до складу учасників регіонального пілотного освітнього проекту «Підвищення компетентності педагогічних працівників щодо розвитку читацької, математичної та природничо-наукової грамотності учнів. Підготовка до PISA-2021» , увійшла й команда педагогів нашого закладу освіти на чолі з заступником директора з навчально-виховної роботи Соколовською В.В.

Відповідно до плану роботи КВНЗ «ХАНО» Центр моніторингу якості освіти і Центр аналітичної та методичної роботи проводить Web майстер-класи за темою «Використання компетентнісних завдань в освітньому процесі» для вчителів закладів загальної середньої освіти Харківської області. 18 лютого 2021 року проведено майстер-клас для вчителів української мови та літератури, російської мови, зарубіжної літератури. 10 березня 2021 року – для вчителів біології та хімії.

Було презентовано досвід використання вчителями компетентнісних завдань в освітньому процесі, що передбачали роботу з різними форматами та видами текстів, опанування учнями читацьких стратегій; визначено шляхи розвитку читацької грамотності учнів в основній та старшій школах. Було актуалізовано значення компетентнісних завдань для розвитку природничо-наукової грамотності учнів на уроках біології та хімії, а також презентовано досвід їх використання в освітньому процесі. Учасниками Web майстер-класу було запропоновано тестові завдання різних форматів за аналогією міжнародного дослідження якості освіти PISA, сертифікаційних робіт ЗНО, що вимагали від учнів виявлення умінь використовувати інформацію, поданої в текстовій та графічній формі для розв’язування задач природничого характеру, пов’язаних із життям.

2 перегляди
bottom of page