top of page

ЯК ПОВЕРНУТИ ДИТИНУ В РЕАЛЬНИЙ СВІТ ?

За результатами недавніх досліджень, діти віком від 8 до 18 років проводять за комп'ютером у середньому по 44,5 години на тиждень. Багато батьків думають, що час, проведений за комп'ютером, не дає дитині жити в реальному світі. Близько 23 % підлітків вважають, що вони «залежать від комп'ютерних ігор» (31 % хлопчиків і 13 % дівчаток). На думку психологів, кожен десятий підліток, який регулярно грає в комп'ютерні ігри, має різні соціальні та психологічні проблеми.

Крім комп'ютерних ігор серед підлітків також популярні соціальні мережі, чати, блоги, відеоресурси тощо.

Виділяють такі психологічні симптоми інтернет-залежності в дітей:

  • дитина втрачає відчуття часу, проведеного за комп'ютером;


  • заради Інтернету вона жертвує сном;


  • стає дратівливою, коли немає доступу до Інтернету;


  • перевіряє електронну пошту кілька разів на день;


  • проводить час у Мережі замість виконання домашніх завдань і обов'язків;


  • сидить за комп'ютером замість спілкування з друзями й сім'єю;


  • якщо дитині обмежити час, проведений в Мережі, вона порушує встановлені обмеження;


  • каже неправду про те, скільки часу провела за комп'ютером, таємно заходить у мережу, коли нікого немає вдома.


  • встановлює стосунки з людьми, з якими познайомилася в інтернеті;


  • втрачає інтерес до занять, які любила до захоплення Інтернетом;


  • коли не знаходиться за комп'ютером, виглядає роздратованою або пригніченою.

Найбільш схильні до небезпеки інтернет-залежності діти, яким не вистачає похвали й уваги батьків і в яких недостатньо розвинені соціальні навички. Такі діти відчувають себе самотніми, у них виникають труднощі з пошуком нових друзів, і єдиним способом знайти товариство, привернути увагу до себе для них стає Мережа. Намагаючись утекти від проблем у сім'ї, діти звертаються до Інтернету.

Діти вчяться обмінюватися повідомленнями з однолітками, при цьому в них зовсім не розвиваються навички живої комунікації. Не розвиваються й навички командної роботи та емоційного спілкування. Процес соціалізації, який у сучасних дітей проходить в Інтернеті, уповільнює їхній емоційний розвиток. Це призводить до труднощів при живому спілкуванні.


Для ліквідування причини залежності, психологи рекомендують:


  • вигадувати дитині різні заняття, як вдома, так і поза домом. Водити в різні гуртки, на різні заходи, в різні секції. Відвідувати разом марафони, фестивалі, конкурси. Вдома вигадувати розваги (настільні ігри, змагання, інтелектуальні квести, розмови по душам, про мрії). Слід урізноманітнити реальність. Все це робиться у вільний час від комп'ютера, а не замість нього, щоб перехід був плавний і м'який, щоб сама дитина вирішила проводити більше часу поза гаджетами;

  • частіше хвалити дитину за реальні досягнення;

  • ввести особистий час на спілкування з дитиною, рано вранці або перед сном. В цей час ставити питання і слухати, менше оцінювати, поправляти, засуджувати;

  • коли дитина приходить з проблемою, батькам корисно користуватися наступною тактикою: вислухати мовчки, озвучити емоції, почуття дитини, запитати, а яку допомогу вона хоче від вас.

       Проявіть турботу про дитину. Контролюючи активність дитини в Мережі, поступово встановлюйте з нею довірливі стосунки. Якщо вона відмовляється співпрацювати або бреше, найімовірніше, що вона не визнає свою інтернет-залежність.

Розвивайте навички інтернет-користувача. Підвищуйте рівень володіння комп'ютером: розберіться, як переглядати історію браузера, опануйте програми контролю інтернет-активності та програми-фільтри. Батькам необхідно розвивати навички користування мережею Інтернет хоча б для того, щоб розуміти, чим займається син або донька. Вивчайте Мережу, приділяючи особливу увагу сайтам, які відвідує дитина.

Установіть розумні правила. Багатьох батьків залежність дитини від Мережі доводить до крайнього хвилювання, а в якості покарання вони повністю позбавляють її комп'ютера. Інших батьки лякає ця залежність, і єдине рішення проблеми вони бачать у повному вилученні Інтернету з життя дитини. Замість цього установіть чіткі часові межі користування Інтернетом. Дозволяйте дитині виходити в Мережу приблизно годину ввечері, а також у вихідні.

Установіть комп'ютер так, щоб він був у вас у полі зору. Він не повинен знаходитися у дитини в спальні. Все це допомагає вибудувати емоційний зв'язок з дитиною, щоб дати її почуттям розкритися. Вона починає відчувати безпеку і прийняття. Швидше за все, вона знову зацікавиться відносинами з батьками тому, що вони почнуть частіше приносити їй наснагу.

Важливо мати терпіння на цей процес і дати дитині час на повернення в реальне життя. У більшості випадків, все складається благополучно, якщо батьки усвідомлюють, заради чого вони стараються.

Comments


посилання на сайт міністерства освіти і науки
сайт ліцей перспектива
головна сторіка ліцей перспектива
  • Instagram
  • YouTube

 КЗ "МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ПЕРСПЕКТИВА""

Телефон:

 ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ

Email: merefa-6@ukr.net

Вул. 5 Вересня, 87

м. Мерефа, Україна

Ми завжди на зв'язку

bottom of page