top of page

ВИХОВУЄМО МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ


3 грудня 2023 року виповнився 301 рік від дня народження легендарного українського філософа, педагога, поета, просвітителя Григорія Сковороди. А значить, розпочалося вже четверте століття мандрів Григорія Савича крізь наші душі, думки і вчинки. Те, що залишив нам у спадок Сковорода – це визначне надбання світової культури, цілюще життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки майбутніх поколінь.

Харківщина гідно вшановує пам’ять про видатного філософа. Вже 17 років поспіль Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» за підтримки філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковородиу с. Сковородинівка проводять Всеукраїнську філософську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді.

У цьому році в ХVІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» взяла участь учениця 10-А класу нашого ліцею Локойда Катерина (консультант Мезенцева Наталя Володимирівна, вчителька української мови та літератури).

За матеріалами конференції видано електронну збірку тез науково-дослідницьких робіт, у якій кожна думка учасників конференції, кожен висновок свідчать, що наша молодь наслідує та гідно втілює у життя поради великого філософа. До цієї збірки серед 100 кращих робіт учасників зі всієї України на сторінках 262-263 вміщено і тези нашої Катерини «СЕНС ЖИТТЯ У ПОГЛЯДАХ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ». Завершуючи роздуми щодо пошуку відповіді на вічне питання, дівчина написала «Хочеться зупинитися на думці, що пошук сенсу і є сенсом життя. Цей сенс є специфічним та унікальним, бо мусить і має бути знайденим самою людиною. Ніхто не може віднайти сенс життя за нас. І саме в цій унікальності пошуку і криється сенс, який є глибоко індивідуальним – причому не тільки в загальному розумінні, а й у кожній унікальній життєвій ситуації».

Видання має на меті привернути увагу здобувачів освіти, студентів, педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, позашкільної та вищої освіти, широких кіл громадськості до вивчення спадщини видатного мандрівного філософа, просвітителя Григорія Савича Сковороди, цікавих сторінок історії рідного краю, проблем сучасного світу.

Вітаємо Катерину і всіх, хто займається інтелектуальною діяльністю, з постійним творчим розвитком, з гарними результатами і перемогами.

Дякуємо Наталі Володимирівні за творчу небайдужість.14 переглядів

Comments


bottom of page