top of page

Історія школи

          Заснована в 1936 році як залізнична школа № 47 і проіснувала з такою назвою до 1961 року. 10 років її знали як середню школу № 6, а з 1993 по 2003 рік з’явилася назва “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Мерефа”. Потім була Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Харківської районної ради Харківської області. На сьогоднішній день це – КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ'ЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №6 МЕРЕФ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (З 2000-го року – зразкова школа Харківського району). У 2005 році обласною експертною комісією школа була атестована з відзнакою. У 2007 році – переможець YІІІ регіональної відкритої виставки-конкурсу „Освіта Харківщини ХХІ століття” з теми „Громадянська освіта та виховання”. З 2007 року – ГАШ (громадсько активна школа), єдина в Харківському районі, одна з дев’яти в області. У 2008 році стала абсолютним переможцем районного і лауреатом обласного етапів конкурсу "Школа року -2008”, посіла ІІ місце в області по підготовці загальноосвітніх закладів до нового навчального року. Два роки поспіль посідала перше місце у Загальному рейтингу закладів освіти району за підсумками 2006/2007, 2007/2008 навчальних років. За підсумками 2008/2009 навчального року посіла І місце серед міських загальноосвітніх закладів і ІІ у Загальному рейтингу закладів освіти району. У 2009/2010 навчальному році стала абсолютним переможцем серед районних загальноосвітніх закладів. У результаті підсумкової презентації «Громадсько активна школа як виховна система навчального закладу» на ХХІ обласній тематичній відкритій виставці «Освіта Харківщини ХХІ століття» отримала диплом переможця і представляла свій досвід у місті Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Громадсько активні школи в Україні: діалог партнерства». 26 травня 2011 року методичною радою КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» узагальнено досвід школи «Модель організації діяльності ГАШ на засадах демократизації, партнерства та волонтерства». 1 червня 2011 року у Києві школа отримала відзнаку «Флагмани освіти і науки України», диплом та презентаційне видання «Флагмани освіти і науки України».

     У березні 2018 року педагогічний колектив нагороджений Срібною медаллю за представлений досвід «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу» на Дев’ятій міжнародній виставці Сучасні заклади освіти – 2018» у місті Києві.

         У різні періоди школа обирала такі профілі навчання: універсальний, математичний, суспільно-гуманітарний, технологічний, філологічний. На сьогоднішній день навчання організовано з профільним вивченням української мови та історії України.
     Пріоритетний напрям освітнього процесу – забезпечення успішного функціонування школи як цілісної соціально-педагогічної системи на сучасному етапі, її переходу на новий якісний рівень в умовах змішаного навчання.

       Пріоритетний напрям навчально-виховного процесу – створення якісно орієнтованого освітнього середовища шляхом розвитку мережної взаємодії; забезпечення успішного функціонування школи як цілісної соціально-педагогічної системи на сучасному етапі, її переходу на новий якісний рівень шляхом трансформації в ГАШ (громадсько активну школу).

                 Колектив плідно працював над методичними темами "Створення психолого-педагогічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень і формування активності та загальної культури учнів на основі професійної мобільності педагога", «Формування творчо активної особистості засобами орієнтацій особистості системи навчання й виховання на основі професійної компетентності педагога», «Розвиток професійної компетентності педагога, спрямованої на формування ціннісних орієнтацій особистості»... Зараз опановуємо питання «Формуванню ціннісних орієнтацій особистості як пріорітетний напрямок професійної компетентності педагогів». Зараз опановуємо питання «Професійна компетентність педагога як важлива складова розвитку нової школи».

               Активно використовуються ІКТ. Працює клас інформатики та інфомаційно-комунікаційних технологій. Учні школи – учасники і переможці Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних, районних, міських конкурсів, олімпіад, турнірів. Учителі – учасники різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних творчих спілок, фестивалів, конференцій, з’їздів; учасники, лауреати і переможці районних. обласних, міських, Всеукраїнських професійних конкурсів: "Учитель року", "Класний керівник року", "Керівник гуртка року", виставки-ярмарку педагогічних ідей, обласного фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують».
.      Є 5 авторських програм. Широко впроваджуються інноваційні технології. Педагогічний колектив бере активну участь у дослідно-експериментальній роботі, експериментальному дослідженні з проблем "Громадсько активна школа у рамках програмно-цільового проекту "Громадсько активна школа як інноваційна система управління закладом освіти", „Технологія організації навчально-виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів на засадах особистісно орієнтованої педагогіки" («Правова і громадянська освіта учнів у загальноосвітніх навчальних закладах»),«Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в систему навчально-виховної роботи навчальних закладів Харківської області». На 2013–2018 р.р.. Долучилися до Всеукраїнського проєкту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» започаткований Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 05.08.2016 №951). Навчальний заклад був експериментальним майданчиком "Школа проти СНІД".

Ефективний педагогічний досвід узагальнювався на обласному, районному, міському рівнях.

     На сьогоднішній день беремо участь у 10 проєктах («Розвиток STEM-освіти в Харківській області», «Juniors».«Спортивний рух Олександра Педана», «ReActioe», «Методика викладання дзюдо в закладах загальної середньої освіти», «На урок», «Всеосвіта», «Енергоефективні школи: нова генерація», «Прокачай школу», «Посилка успіху» від Klitschko Foundation, «Освітньо-екологічний центр “Екологічна освіта майбутнього”» для вчителів біології).

           17 квітня 2022 року в наслідок ракетного удару російської федерації була знищена будівля школи, але навчальний заклад  продовжив працювати в он-лайн режимі і успішно закінчив навчальний рік.

З 8 липня 2022 школу переіменовано в "Мереф'янський ліцей "Перспектива" і з цього моменту ми починаємо НОВУ ІСТОРІЮ!
 

                 ПЕРЕДІСТОРІЯ ШКОЛИ:

              У 1922 році за вимогами працівників залізничної станції „Мерефа” була відкрита семирічна школа № 47 (директор – Данилевич Олександр Андрійович: 1923-1928р.р.). Будівництво нової споруди школи розпочалося Коваленком Гаврилою Андрійовичем, який з 1928 р. по 1934 р. був директором. У 1930 році ДІПроТранс м. Ленінград підготував проект школи, а в 1932 році було закладено фундамент, але будівництво тимчасово призупинили. В 1934 році зведені основні стіни, потім поступово до 1936 року було закінчено будівництво.

Під час окупації Мерефи будівлю школи використовували фашисти, і тільки після звільнення міста у 1943 році в школі було продовжено навчальний процес. Але остаточно шкільна споруда була відновлена тільки в 1950-му році.

bottom of page