top of page
Красочные книги

Дорогий друже!


Держава витрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник.

Тож нагадуємо про єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників:


 •  Пам’ятай, що дбайливе ставлення до книги – завдання державного рівня.


 •  Одержавши підручник, обгорни його.


 • Слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери підручник брудними руками.


 •  Не загортай сторінок, а користуйся закладками.


 •  Не роби на сторінках підручників поміток, записів тощо.


 •  Не клади в книгу олівці, ручки, інші предмети: від цього рветься палітурка.


 • Читаючи підручник, не перегинай його палітурками одна до одної: від цього сторінки підручника випадають.


 •  Слідкуй за станом книжки, своєчасно ремонтуй її.


 •  Пам’ятай: підручник повинен служити учням не менше 5 років і бути чистим.


 •  У кінці навчального року своєчасно повертай підручник своїй рідній школі тільки у відмінному стані, бо на нього чекають твої молодші товариші.

 •  Бережи свого вірного, мудрого друга – книгу!

ПАМ'ЯТАЙ!

 

Одержані в бібліотеці книжки можна тримати вдома не більше 15 днів, тому що на них чекають твої друзі. Якщо не встигаєш прочитати, то прийди і повідом про це. Бібліотекар продовжить тобі термін користування книжками.

Володимир Іванович Вернадський - славетний син українського народу, вчений-енциклопедист, видатний мислитель сучасності . Ім'я цієї людини зіркою першої величини сяє на світовому небосхилі науки. Заслуги Вернадського перед Україною і всім світом важко перелічити. Вернадський - основоположник багатьох нових наук, творець революційного вчення про біосферу і ноосферу, організатор і перший президент Національної академії наук України. Впродовж багатьох років життя він був флагманом науки, своїм могутнім інтелектом прокладав нові магістральні шляхи пізнання Всесвіту і законів розвитку цивілізації.

7.jpg

       Часто я чую від батьків та вчителів таку фразу: «Діти не хочуть читати». ХОЧУТЬ. Але не те, що ми їм пропонуємо. Вони хочуть взяти до рук новеньку, гарненьку, охайненьку книжечку, з ілюстраціями, написану зручним шрифтом. Тобто таку, яку приємно тримати в руках.

    І завдяки небайдужому ставленню наших читачів, ця мрія здійснилась. Наша шкільна бібліотека поповнилась чудовими примірниками художньої літератури. Тут знайдуть собі книгу і найстарші читачі, і ті, які нещодавно опанували Буквар.

   Я висловлюю ВЕЛИЧЕЗНУ ПОДЯКУ дітям, їх батькам, педагогічному колективу нашої школи за допомогу у  здійсненні дитячої мрії.

86_main.jpg
86_main.jpg

Здавна для українців вишиванка відігравала не стільки функцію одягу, як була своєрідним оберегом від різного зла. Тому візерунки на сорочках та сукнях наносили на рукави, коміри і поділ.
Своїми особливими узорами та поєднанням кольорів на вишиванках може похвалитися не лише кожен регіон України, а й навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися за фасоном, кольором, візерунком.
Узори вишивки загалом можна поділити на три великі групи: геометричні, рослинні, тваринні та антропоморфні (такий, що нагадує людину) орнаменти. Рослинні традиційно вишивали на жіночому вишитому одязі, геометричні – на чоловічому.
Існує понад 250 швів, які базуються на 20-ти видах техніки вишивання. Найпопулярнішими є мережання, низь, гладь.
Раніше вишивання було виключно жіночим заняттям. Перш ніж братися за роботу дівчина зазвичай постилася, молилася і мила руки.
Надзвичайно тонка вишивка "білим на білому" на натільних сорочках була поширена серед європейської знаті й української шляхти.
Тривалий час вишивка була своєрідною візиткою людини. За орнаментом і кольорами можна було дізнатися про її вік, сімейний стан, соціальний статус. Приміром, сорочку із вишитими квітами носили лише молоді дівчата. Нині ж вишивка виконує більше декоративну функцію.
Рекордну кількість людей, одягнутих у вишиванки, було зафіксовано у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. Згідно із Книгою рекордів України, на центральному Майдані тоді зібралося 6570 людей у вишиванках.

1️⃣Козаки жили в куренях, які плели з хмизу й укривали кінськими шкурами.

Їх завжди залишали відкритими, щоб мандрівник чи просто перехожий міг зайти,

поїсти і перепочити.

2️⃣Звичним одягом козаків були штани-шаровари,каптани, широкі кольорові пояси,

чоботи з гострими носами й високі загострені шапки.

3️⃣Улюбленими стравами запорожців були бринза - солений овечий сир і пастрома - в’ялене м’ясо.

4️⃣Козаче військо складалось з піхоти, кінноти й артилерії. Найзагрозливішою силою

запорожців була кіннота.

5️⃣Запорозькі козаки були надзвичайно дисципліновані. Зрада й крадіжка вважалися найтяжчими злочинами, які жорстоко карались.

6️⃣Під час степових походів запорожці розбивали табір. Його огороджували декількома

рядами возів, скріплених ланцюгами.

7️⃣На озброєнні в козаків були гармати-гаубиці, мортири (гармати з коротким дулом), самопали, пістолі, списи, шаблі, луки, стріли, клинки й кинджали. Військо запорізьке було озброєне найкращою зброєю тих часів.

8️⃣У морські походи козаки вирушали на великих човнах - чайках. В один човен поміщалось

від 50 до 70 осіб. Для морських походів обирали найхмарніші дні й найтемніші ночі.

Чайки виходили із Січі та спускалися до Чорного моря.

9️⃣Козаки і гетьмани багато мандрували світом, тому знали про культуру та звичаї інших народів, переймали у них бойові прийоми.

🔟Улюбленими розвагами козаків були пісні і танці, гра на різних музичних інструментах і

показові бої, в яких кожен мав проявити свою силу і спритність.

bottom of page